Що таке апостиль?
штамп у формі квадрата зі стороною 10 на 10 сантиметрів.

Зовнішньоекономічна діяльність або переїзд в іншу країну може спричинити низку проблем. Однією з можливих складнощів може стати підтвердження справжності документів однієї країни для іншої. Якщо ви бажаєте використати документ з однієї країни в іншій державі, його потрібно завірити. З 2003 року Україна приєдналася до Гаазької Конвенції від 5 жовтня 1961 року, і тепер для легалізації використовується апостиль, а процедура проставлення цього знака називається апостилюванням.
Апостиль – це штамп у формі квадрата зі стороною 10 на 10 сантиметрів, на якому вказується вся необхідна інформація.

Форму та зміст апостилю затвердили саме в Гаазькій Конвенції, і зразок доданий до неї.
Апостилювання – це спрощена процедура наділення юридичною силою документів.
Спеціальний штамп, що засвідчує дійсність документів

Апостиль має форму квадрата зі стороною 10×10 см, в якому розміщується такий текст:

Україна приєдналась до Гаазької Конвенції 10 січня 2002 року, Конвенція набула чинності 22 грудня 2003 року

Якщо на офіційному документі стоїть апостиль, жодного підтвердження юридичної сили документа не потрібно. Він автоматично стає дійсним у будь-якій державі, яка приєдналася до Конвенції. Хоча є деякі винятки, коли документ не підлягає апостилюванню, наприклад, комерційні документи або пов’язані з митницею, а також якщо завірення документа необхідне для використання на території держави, що не приєдналася до Гаазької Конвенції. У такому разі потрібна складніша процедура – консульська легалізація.
Апостилювання відбувається досить швидко, але право на нього мають лише наступні Міністерства в Україні: Міністерство юстиції, Міністерство закордонних справ та Міністерство освіти. У яку з перерахованих організацій звернутися залежить від типу документа, що апостилюється. Наприклад, міністерство освіти апостелює атестати про освіту, здобуті в нашій країні.

Де ставиться апостиль?
Апостиль може бути проставлений на самому документі або додатковому аркуші, доданому до нього. Цей штамп може бути написаний офіційною мовою Конвенції або національною мовою. Як правило, ставлять два штампи двома мовами. Обов’язковою є фраза нагорі штампу французькою мовою. Апостиль може бути проставлений за допомогою наклєювання на сам документ або сшивання додаткового аркуша.

Окремий лист з апостилем прикріплюють за допомогою ниток. Вартість проставлення апостилю залежить від документа, що завіряється, інстанції, в якій проставляється штамп, а також держави, для якої потрібне апостилювання. Терміни апостилювання залежать від організації, типу документа та терміновості процедури апостилювання. Для того, щоб спростити апостилювання, багато бюро перекладів пропонують цю послугу з організації апостилю. Також клієнт може самостійно ознайомитися з вимогами до апостилювання та переліком країн, які приймають апостиль як легалізацію документа та звернутися до Міністерств України.

Набагато простіше довіритись фахівцям, які значно швидше зможуть поставити апостиль. Крім того, вам не доведеться турбуватися про результат. Апостиль буде проставлено в обумовлені з бюро перекладів терміни, а досвід у компанії значно більший, ніж коли ви перший раз самі. Бюро перекладів можуть запропонувати різні послуги, у тому числі апостилювання, вартість яких може відрізнятися. Деякі компанії, щоб здешевити послугу та залучити клієнтів, не включають до її вартості обов’язкове державне мито або вдаються до інших хитрощів уявного зниження ціни. Тому будьте уважні під час виборів партнера.